زمان جدا كردن اتاق نوزاد

بهرین زمان برای جدا کردن محیط فرزندان از والدین

وابستگی ما به نوزادان و کودکان اتفاق غیر منتظره ایی نیست و کاملا قابل درک است، ولی این اتفاق به دلیل وابستگی برای شیر دادن به نوزاد ، عوض کردن پوشک و آرام کردن آن در نیمه شب تا یه سنی قابل قبول است مگرنه مشکلات زیادی به وجود می آورد. پس بنابراین سوالی پیش می آید که زمان جدا كردن اتاق نوزاد چه موقعی است

متخصصان و آکادامی نوزادان خوابیدن فرزند در کنار پدر و مادر رد می کند .

بهترین زمان جدا كردن اتاق نوزاد در یک سالگی می باشد.بهتر است که نوزاد در یکسالگی در اناق خود و تخت خود بخوابد. کودکانی که در اتاق پدر و مادر می خوابند  در سن ۶ سالگی دچار اختلال ذهن میشوند.زمان جدا كردن اتاق نوزاد نباید خیلی هم زود باشد.معمولا در ۶ ماه اول توصیه می شود فرزند کنار خودتان بخوابد و یک سالگی مشکلی ندارند تا خطر مرگ  ناگهانی او را تهدید نکند ولی منظوراز جدا کردن تخت به فاصله دادن تخت از خودتان نیست ، جداکردن اتاق باید به صورت کلی اتفاق بیوفتد ولی در شرایطی که بیماری فرزند شمارا تهدید میکند و نیاز به مداوم دیدن اون هستید یا فضای کافی ندارید راهی دیگری نیست  باز هم بهتر است تخت فرزندرا کمی کنار ترازخودتون قرار دهید و در یک تخت نخوابانید . زمان جدا كردن اتاق نوزاد اگر به موقع نباشد مشکلات روانی کودکانی که در رختخواب پدر و مادر می خوابند ممکنه بعد از چندسال بروز داده بشود طبق تحقیقات نشان داده شده است که خوابیدن مداوم در یک اتفاق یا رختخواب باعث میشود مشکلات درون سازی این کودکان نسبت به کودکانی که جدا می خوابندبیشتر بشوند.

کودکانی که با پدر و مادر خود در یک اتاق میخوابند دچار مشکلات و اختلالات خواب می شوند، با مقایسه با کودکانی که جدا میخوابند نمره کمتری در آزمونهای مربوط به مهارت های اجتماعی دریافت میکنند.زمان جدا كردن اتاق نوزاد بسیار مهم است

آیا می دانید زمان جدا كردن اتاق نوزاد و کودک به او چه لطفی میکنید؟  

برای داشتن فرزندی شاد و با اعتماد به نفس و شجاع نیاز به فرزندانی مستقل است،تا زمانی که شما تصمیم داشته باشید که با فرزندتان در یک اتاق بخوابید به جای آنکه کودک خود را مستقل کنید ،باعث وابسته شدن او خواهید شد ،منطقی فکر کنید کودک با ترسهایی که با آنها مواجه است از قبیل تاریکی، تنهایی ،تجسم کردن اجسام به هیولا فرصت درست فکر کردن تصمیم گرفتن از فرزندانمان می گیریم .اینجوری برای هر ترسی سراغ پدر و مادرش میرود و در بزرگسالی نیز ادامه پیدا میکند و نمیگذاریم شجاع باشد و جامعه پذیرای او نمیتواند باشد. این دیدگاه زن و شوهر که اولویت اصلی کودکشان است ، لطمه بزرگی به زندگی مشترکشان وارد میشود. کنارفرزند خوابیدن برای زن و شوهر یک زنگ خطر بزرگ است که ۷۳ درصد طلاق برای عدم تعهد و ۵۵ درصد خیانت رخ میدهد برای یک زندگی شاد و سالم این کار پرهیز کنید.

کودکانی که مدت زمان زیادی کنار شما خوابیدن در برابر جدا کردن اتاق مقاومت میکنند ولی شما باید صبور باشید و با صحبت کردن و در نظر گرفتن  احساسات آن به او ثابت کنید که قصد کمک به او را دارید و علت را برایش توضیح دهید  با جملاتی که برای او قابل درکاست.زمان جدا كردن اتاق نوزاد به او بگویید که هدف شما از تربیت او این است که مستقل و موفق بار بیاید و برای بهتر غلبه کردن با ترس هایش است و باعث زندگی شادتر و رابطه عمیق تر بین پدر و مادرش میشود و محیط منزل آرامش و عشق و علاقه بیشتری دریافت میکند .اگر کودک از اینکه بیرون میخوابد ناراحت است و دچار استرس ،ترس و گریه است از اون دلیل این ناراحتی بپرسید . اگر فکر میکند پدر و مادرش او را بیرون میکنند باید بگویید و نشان بدهید که عاشق ان هستید و هیچ چیز تغییر نکرده است و هر موقع او بخواهدبا در زدن میتواند به اتاق شما درصورت خواب نبودنتان وارد بشود.

برخواسته خود برای جدا خوابیدن کودک باستید وقتی شما سر تصمیم خود وایستادین با دل رحمی و دلسوزی های بی موقع حرف خود راتغییر میدهید.فرزند شما دچار سردرگمی و گیچی می شود و چالش بزرگی برای او ایجادمی شود بهتر است در این مسئله پدر و مادر فقط مدیریت کند این تغییرشاید کوچک باشد ولی بسیار تاثیر گذار خواهد بود .قبل از خوابیدن، با فرزندانتان وقت بگذرانید و اوقات شادی رابسازید ولی سر موقع خواب از قانونی که گذاشتین پیروی کنین تا زندگی شاد سالم تری داشته باشین .

بهترین ساعات خواب برای نوزادان و کودکان چه مدت زمانی است  

نوزادان ۴ تا ۱۲ ماهه به ۱۲ تا ۱۶ ساعت خواب نیاز دارند که چرت روزانه شاملش میشود .

کودکان ۳ تا۵ ساله به ۹ تا۱۲ ساعت خواب نیاز دارند که شامل چرت روزانه نیز میشود

کودکان ۶ تا ۱۲ ساله به ۹ تا ۱۲ ساعت خواب نیاز دارند که شامل چرت روزانه نیز میشود .

نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله به ۸ تا۱۰ ساعت خواب احتیاج دارند که شامل کامل خواب روزانه میشود . 

بهتر است ۲ ساعت قبل از خواب مواد قندی و کافئین دار نخورند ،فرزندانتان یک ساعت قبل از خواب سر تبلت ،گوشی ،تلوزیون موارد ازاین قبیل نروند و مطمئن باشید قبل خواب تکالیف مدرسه انجام داده باشند و مسواک زده باشند، این کارها برای این است که سرساعت مشخص کودک بخوابد و میتوانید اجازه دهید اخر هفته ها را بیشتر بیدار بماند البته چند هفته بعد از این عادت که صورت گرفت.

محیط خواب کودک را مناسب نگهدارین

اتاق و تخت کودک باید راحت باشد کودک احساس آرامش و امنیت کند ، اطمنیان حاصل کنید که تخت کودک شما با قد او تناسب دارد وکاملا راحت است ، خوشخواب مناسب انانتخاب کنید . میتونین از چراغ خواب کمک بگیرین و قبل خواب کمد هارا به او نشان دهید وداستان هیولا و ترسش را کاهش دهید، یکی دیگر از ابزار دیگر برای خواب دستگاهی مناسب برای تولید صدای ملایم در اتاق ان که باعث ارامشش میشود. 

سایت سیسمونی شیراز با در نظر گرفتن تمام قوائد سیسمونی کودک در تلاشه برای حس خوب خود و فرزند شما با معتبر ترین سرویس خواب بالسا تنها شعبه فارس در کنارتون باشد.