داشتن چک لیست وسایل مسافرت با کودک یکی از راه حل هایی است که باورتان را نسبت به سختی سفر با کودک تغییر می دهد.شاید فکر کنید بعد از به دنیا آمدن نوزاد دیگر قادر به سفر رفتن نیستید و امکان دارد سفرتان به مشکل بخورد،مطمئنا شما اشتباه فکر می کنید و با داشتن راهنمای کامل و چک لیست وسایل مسافرت با کودک می توانید بهترین لحظات را رقم بزنید.لذت سفر رفتن با نوزاد و دیدن شیرین کاری هایی که دارد تجربه بی نظیری را برای شما به ارمغان می آورد.سفر با نوزادان و کودکان از دور سخت به نظر می​رسد اما از نزدیک با رعایت نکات ساده​ای بسیار آسان و لذت​بخش می​شود.

چک لیست وسایل مسافرت با کودکان 1 تا 5 سال در سفر

جمع کردن وسایل کودکان برای مسافرت به​خصوص کودکان ۱ تا ۵ سال کار ساده و البته مهمی است که با آماده کردن چک لیست مناسب، می​توانید انجام دهید. در ادامه لیست وسایل مورد نیاز برای کودکان ۱ تا ۵ سال را آورده​ایم.

پوشک

حوله

پارچه خشک کن

پد بهداشتی کودک

گوش​پاک​کن

دستمال مرطوب

پتو و ملحفه

شامپو کودک

صابون

شانه

مسواک و خمیر دندان

کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده

ناخن گیر

چند دست لباس راحتی و لباس بیرون

بطری آب

پستانک

شیشه شیر

شیر خشک

سرلاک

بیسکوییت

میوه و تنقلات

اسباب بازی​های کودک

داروهای مورد نیاز کودک

کلاه

چک لیست وسایل مسافرت با کودکان زیر یک سال یا نوزاد در سفر

لوازم مورد نیاز برای تغذیه برای مسافرت با کودک

بطری آب - شیشه شیر - شیر خشک - سرلاک - بیسکویت مادر - میوه و تنقلات - داروهای مورد نیاز کودک - پستانک

لوازم بهداشتی مورد نیاز نوزاد

پوشک - زیرانداز - پماد سوختگی - دستکش یک بار مصرف – دستمال خشک کن – کیسه فریزر – شامپو بچه - شانه - کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده - حوله حمام - گوش​پاک​کن - دستمال مرطوب - ناخن گیر

لباس​های مورد نیاز نوزادان در سفر

لباس راحتی – لباس گرم – لباس خنک – لباس زیر – پیش بند – جوراب – کلاه

دیگر ملزومات نوزادان برای سفر

اسباب بازی​های نوزاد – کالسکه مسافرتی – صندلی ماشین – پتو – بالش – کیسه خواب

مسافرت با کودک یکساله

نکاتی که قبل از سفر با کودک یکساله یا نوزاد زیر یکسال باید رعایت کنید

برای آن​که مسافرت با کودک یکساله تبدیل به یکی از بهترین سفرهای دوران زندگی شما شود،​باید بدانید قبل از هر چیزی نکاتی را قبل از سفر رعایت کنید. با برنامه​ریزی درست برای مسافرت شیرین با کودک خود آماده شوید.

درباره غذای کودکان در سفر برنامه ریزی کنید،اکثر افراد در سفر ترجیح می​دهند تا غذای همان شهر را امتحان کنند. این غذاها گاهی اوقات مناسب کودکان نمی باشند، بنابراین باید قبل از شروع سفر به فکر غذای کودکان بوده و برای آن برنامه ریزی کنید. در هنگام مسافرت با کودک زمانی که اقامتگاه اجاره می​کنید، به احتمال زیاد وسایل مورد نیاز آشپزی در این اقامتگاه​ها در دسترس شما قرار خواهد گرفت.بنابراین برای درست کردن غذای مخصوص کودک خود مشکلی نخواهد داشت. توجه داشته باشید که اگر کودک شما غذاهای خاصی را برای تغذیه نیاز دارد، سعی کنید مواد اولیه برای درست کردن غذای کودک را با خود ببرید.علاوه بر مواد اولیه، سعی کنید ظرف​هایی مناسب برای درست کردن غذای کودک و ظرف غذای مخصوص کودک را با خودتان ببرید. از یاد نبرید که کودکان در ظرف خودشان راحت​تر غذا می​خورند و بهداشتی تر می باشد.

نکاتی و چک لیستی از وسایل مسافرت با کودکان که برای سفر باید رعایت کنید:

برای غذای کودکان در سفر برنامه ریزی کنید

لباس مناسب با آب و هوا بردارید

کودکان در آب و هوای متفاوت می​توانند آسیب پذیر باشند؛ آن​ها در هوای سرد در خطر سرماخوردگی قرار می​گیرند و اگر هوا گرم باشد می​تواند آن​ها را کلافه کند. بنابراین یکی از نکات مهم برای سفر با کودک دلبندتان، برداشتن لباس​های متناسب با آب و هوای جایی است که به آن سفر می​کنید.

همیشه سعی کنید در ساک مسافرتی کودک لباس​های گرم برای مقابله با سرما و لباس​های نخی و خنک برای آرامش کودک در هوای گرم، قرار دهید.

همچنین بهتر است که همیشه لباس اضافه برای کودکان به همراه داشته باشید. اتفاق ممکن است همیشه رخ دهد و لباس کودک شما کثیف شود. بنابراین برای مقابله با چنین اتفاقاتی همیشه لباس اضافه همراه خود داشته باشید.

وسایل بازی و سرگرمی بردارید

برای سفر با نوزادان و کودکان تعدادی از اسباب بازی​های مورد علاقه آن​ها را با خود ببرید. اولویت با اسباب​بازی​های کوچکی است که جای زیاد نمی​گیرند. بازی کردن یکی از مهمترین سرگرمی​های کودکان است و همیشه برای آن​ها احساس لذت به همراه دارد.

مسافرت با کودک وقتی وسایل سرگرمی کافی داشته باشید، کار آسان​ترین است.

لوازم بهداشتی مورد نیاز کودکان را بردارید

یکی دیگر از مهمترین چیزهایی که برای مسافرت با کودک باید به آن توجه کنید، برداشتن لوازم بهداشتی مورد نیاز کودکان است. لوازم بهداشتی مانند پوشک، پد بهداشتی برای تعویض پوشک، دستمال خشک کن، دستمال مرطوب، شامپو، حوله، مسواک و ... از مهمترین وسایلی هستند که در سفر با کودک باید به همراه داشته باشید

بارتان را سبک بردارید

همراه داشتن کودک در سفر مسئولیت شما را سنگین می​کند؛ بنابراین بهتر است تا جایی که امکان دارد بارتان را سبک بردارید. تلاش کنید از بردن وسایل غیر ضروری و اضافه خودداری کنید تا جابه​جایی وسایل در طول سفر تبدیل به مشکل بزرگی برای شما نشود. سبک بودن بار سفر خصوصاً در زمانی که به مسافرت با نوزاد یک ماهه می​روید، کمک زیادی به شما خواهد کرد

سفر را به درستی برنامه ​ریزی کنید

برنامه ریزی درست برای مسافرت با کودک به شما کمک می​کند تا لذت بیشتری از سفر خود ببرید. هنگامی​که قبل از سفر برنامه کاملی از کارهایی که در مسافرت می​خواهید انجام دهید داشته باشید، با خیال راحت می​توانید مسائل را مدیریت کنید.

نکاتی که باید حین سفر با کودکان و نوزادان رعایت کنید

همانطور که اشاره شد، رعایت نکاتی ساده برای مسافرت با کودک لذت سفر شما را دو چندان خواهد کرد. سفر کردن نه تنها برای روحیه ​والدین مفید است بلکه کودکان و نوزادان را با محیط و شرایط جدید آشنا می​کند و از همه مهم​تر سیستم دفاعی آن​ها را تقویت می​کند.

بنابراین برای سفر با فرزندان کوچک خود از چیزی نترسید. نکاتی که در ادامه آمده است به شما کمک می​کند تا سفر خاطره​انگیزی را در کنار فرزندانتان تجربه کنید.

به کودک زیر یک سال یا نوزاد شلوار بپوشانید

استفاده از شلوارهای بلند آن​ها در فصول گرم سال کمی از راحتی کودک را سلب می​کند؛ اما باید توجه داشته باشید همین شلوارهای بلند هستند که کودک شما را از بسیاری خطرها مانند نیش حشرات حفظ می​کنند. برای فصول گرم می​توانید از شلوارهای نخی و خنک استفاده کنید تا آرامش بیشتری به کودکان هدیه دهید.

صندلی کودک در مسافرت با خودروی شخصی را فراموش نکنید

کودکان در سفر می​توانند رفتارهای متفاوت داشته باشند اما بیشتر آن​ها از سفر رفتن بسیار هیجان​زده می​شوند مخصوصا اگر سفر با خودرو شخصی باشد. در مسافرت با کودک به همراه داشتن صندلی مخصوص کودک یک مساله مهم است. استفاده از صندلی کودک برای سلامت و ایمنی کودکان بسیار مهم است و به آن​ها احساس راحتی می​دهد

یکی از راه​های سرگرم نگه​داشتن کودکان در سفر استفاده از اپلیکیشن​های موبایل است. در این مطلب درباره اپ​های کاربردی موبایل برای مسافرت بیشتر بخوانید.

در راهروی هواپیما احتیاط کنید

اگر همراه با کودک خود به وسیله هواپیما  به مسافرت میروید در راهروی هواپیما احتیاط کنید تا با مشکل مواجه نشوید. برای عبور در راهروی هواپیما مواظب کودکان باشید تا با تکان​های احتمالی در طول پرواز آسیب نبینند. همچنین نشاندن کودک در صندلی​های کنار راهروی هواپیما می تواند بسیار خطرناک باشد. چرا که در هنگام عبور چرخ های غذا و نوشیدنی دست های آنها ممکن است با غذا یا نوشیدنی داغ تماس پیدا کند.

با خودتان هدیه و خوراکی بردارید

کودکان همیشه و در همه حال از هدیه گرفتن ذوق​زده خواهند شد. در مسافرت با کودک،​هدیه و خوراکی با خود به همراه داشته باشید تا در زمان مناسب به کودک دهید. این کار سبب می​شود کودک تجربه جذابی از سفر تا همیشه به خاطر داشته باشد.

برنامه خواب کودکان را فراموش کنید

زمانی​که به سفر میرویم، معمولاً از برنامه​های روزمره زندگی فاصله می​گیریم. شاید برای بسیاری از بزرگسالان عادی باشد که در سفر برنامه خواب خود را تغییر دهند اما برنامه خواب کودکان نباید تغییر زیادی داشته باشد. تغییر برنامه خواب کودک می​تواند موجب کلافگی شده و سفر را برای او خسته کننده کند.

داشتن و خریدن چک لیست وسایل سفر با کودکان یک کار ضروری می باشد برای خرید لیست لوازم سفر کودک به سایت خرید سیسمونی ارزان مراجعه کنید و با مشاوران و متخصصان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *