لیست سیسمونی دوقلوها کمی متفاوت تر از سیسمونی برای کسانی است که یک نوزاد دارند،ولی تصور این که هزینه هایشان دو برابر می شود کاملا اشتباه است،لیست سیسمونی برای دوقلوها به این معنی نیست از هرچیزی دو تا داشته باشید ،بعضی از وسایل را میشه برای هر دو نوزاد مشترکی استفاده کنید.

سیسمونی برای دوقلوها چی بخریم؟

چک لیستی که از مواردی که باید برای هر دو نوزاد تهیه شود یا یکی برای هر دو نوشته شده است ولی بعضی دیگر از وسایل ضروری و بعضی غیر ضروری می باشد که طبق بودجه و نیاز خود باید تهیه کنید.

مواردی که باید به​صورت تکی تهیه شوند

شیشه شیر

شیردوش

سر اضافی شیشه شیر

شیشه شور

پیشبند آروغ گیر

بالش شیردهی

پستانک

ظرف داروخوری

شیر خشک

کیسه شیر مادر

دندانگیر

فلاسک آب

حوله دورپیچ کوچک

ظرف نگهداری غذا در سایزهای مختلف

حوله تن​پوش بزرگ

زیرانداز نایلونی برای تعویض نوزاد

حوله لطیف دست و صورت

دماسنج اتاق

بالش برای پهلوی نوزاد

ضدعفونی کننده

لیف

پد تعویض نوزاد

خشک​ کن پا

دستمال مرطوب

ناف بند

دستمال خشک​ کن کودک

قنداق

زیرانداز یا تشک تعویض نوزاد

بیش از 10 تکه پارچه نرم و کوچک برای آروغ​گیر

ناخن​گیر

پارچه ​های نرم برای خشک​ کردن دور دهان نوزاد

سوهان

مسواک انگشتی

قیچی

پوشک سایز صفر یا یک

شانه و برس نرم

پوشک​های نخی و چند بار مصرف

خمیردندان نوزاد

لباس پارچه​ای و ضد حساسیت

تب​سنج

کلاه نوزادی

قطره​چکان

جوراب

کرم سوختگی پای نوزاد

دستکش

کرم دست و صورت

زیرپوش نخی

صابو مخصوص کودک

بلوز آستین کوتاه برای متولدین فصل گرم

شامپو سر

بلوز آستین بلند برای متولدین فصل سرد

پودر بچه

بلوز دکمه ​دار

روغن بادام برای بدن

بلوز بدون دکمه

روغن مو

شلوار و بلوز راحتی

وازلین و لوسیون

بلوز رکابی

گوش پاک​کن

بادی

پوار (فین​گیر) بینی

لباس سرهمی جوراب​و کلاه​دار

لباس رامپر

زانوبند

تشک پلاستیکی نم​گیر

پیراهن نخی ترجیجاً نخ پنبه

پتو برای زمستان

ست دم​دستی خواب نوزاد

بلوز زیر دکمه​ای

سرویس غذاخوری

پیراهن آستین​دار

قاشق حرارتی

تیشرت بی​آستین

وان

شورت پاچه​دار

ژاکت

پاپوش

جوراب عروسکی

کفش

جغجغه

آویز تخت برای سرگرمی کودک

ملحفه و روانداز

اسباب​بازی​های کوکی و صدادار

ست لباس مخصوص بیمارستان

لباس جلو دکمه ​دار برای بیمارستان

کالسکه دو قلو

صندلی ماشین

کریر

اسباب​ بازی برای حمام

صندلی غذاخوری کودک

روروئک

تخت نوزاد

گهواره 

بالش کوچک برای کریر 

بالش و پتو سایز تخت 

پستانک میوه​خوری

 

چرا باید لیست سیسمونی برای دوقلوها تهیه کرد؟

برنامه ریزی و تهیه چک لیست قبل از هر خرید به شما یادآوری می کند تا خریدهای غیر ضروری و هیجانی انجام ندهید و ذهنتان سردرگم نشود،خرید مفیدی داشته باشید.یکی دیگر از مزیت های این کار صرفه جویی در وقت می باشد و حتی با سر زدن به یک سایت سیسمونی هم می توانید همه وسایل مورد نیازتان را در سریع ترین زمان تهیه کنید،سایت خرید سیسمونی در کنار شما است تا هوشمندانه ترین انتخاب را با کیفیت بالا داشته باشید.

یکی از مسائلی که در خرید  لیست سیسمونی برای دوقلو ها مهم است ،استفاده نکردن از لباس های یک رنگ در نوزادان همسان به دلیل اینکه بهتر است هر نوزاد لباس خودش را بپوشد و اینجوری دچار سردرگمی می شوید.اما زمانی که شما لیست خرید سیسمونی برای دوقلوها را تهیه می​کنید، متوجه خواهید شد لباس​ها جزو وسایلی هستند که باید از هرکدام یک جفت تهیه کنید. اگر دوقلوهای همسان دارید، بهتر است لباس هرکدام را از رنگ​های مختلف تهیه کنید تا گیج نشوید. رنگ​های خنثی معمولاً بهترین انتخاب برای چنین موقعیت​هایی هستند و باعث تفاوت قائل​شدن بین فرزندانتان نمی​شوند.اگر دوقلوهای غیرهمسان دارید، می​توانید راحت​ترین رنگ، یعنی آبی و صورتی را برای نوزادانتان انتخاب کنید. اما اگر دوست داشتید کمی متفاوت باشید، می​توانید از رنگ​هایی که جنسیت ندارند و برای هر دو جنس مناسب هستند، استفاده کنید. رنگ​هایی مثل زرد، نارنجی، سفید، پاستیلی، بنفش، سبز، قرمز و کرمی جزو رنگ​های بدون جنسیت هستند و می​توانید از آن​ها برای هر دو فرزندتان لباس انتخاب کنید.

چه وسایلی را باید جفت خرید؟

شما باید وسایلی که هر فرزند به​طور مجزا به آن نیاز دارد را جفتی خرید کنید. این وسایل، شامل پوشاک، تغذیه و حمل ​و نقل نوزاد است. از ویژگی​های داشتن فرزند دوقلو این است که آن​ها با یکدیگر رشد می​کنند و سایزهایشان یکی خواهد بود. اما این موضوع نباید شما را گول بزند و تعداد لباس​​های کمی تهیه کنید. احتمال این را بدهید که هر دو فرزندتان همزمان لباسشان را کثیف کردند و لباس همزمان لازم دارید.پس حتماً هنگام خرید لباس و پوشاک، نیاز هر دو فرزندتان را در نظر بگیرید و با انتخاب رنگ​های مختلف، لباس​های آن​ها را از یکدیگر جدا کنید.

وسایلی مثل شیشه​ شیر، سرشیشه، قاشق و پستانک را باید جفتی خرید کنید تا هنگام غذادادن به فرزندتان دچار مشکل نشوید.

مورد بعدی که حتماً هنگام خرید باید به​صورت جفتی تهیه شود، وسایل مرتبط با تغذیه نوزاد است. معمولاً دوقلوها با شیر مادر سیر نمی​شوند و حتماً باید از شیرخشک برای آن​​ها استفاده کرد. به این موضوع دقت کنید که شما دو فرزند دارید، پس باید تعداد بیشتری شیرخشک برای آن​ها تهیه کنید. همچنین وسایلی مثل شیشه​شیر، سرشیشه، قاشق و پستانک را باید جفتی خرید کنید تا هنگام غذادادن به فرزندتان دچار مشکل نشوید.

و اما دسته​ بندی دیگری که باید به ​صورت جفتی خریداری شود، وسایل حمل ​و نقل نوزادان است. قطعاً شما برای بیرون​بردن فرزندتان همیشه به یک فرد دیگر نیاز دارید که کودکتان را بغل کند، اما اگر یک کالسکه دوقلو داشته باشید، می​توانید آن​ها را بدون دردسر همراه خود هرجایی ببرید. همچنین خرید کریر به​صورت جفتی لازم و ضروری خواهد بود. صندلی ماشین نیز از دیگر لوازمی است که هنگام سفر، خرید، یا گشت​و گذار با ماشین به آن نیاز پیدا خواهید کرد؛ چرا که شما نمی​توانید هر دو فرزندتان را در آغوش بگیرید و خطرات دیگر را نیز به جان بخرید.

چه وسایلی را باید اول امتحان کرد و بعد دو تا خرید؟

هنگام خرید سیسمونی برای دوقلوها به این موضوع دقت کنید که کدام وسیله ضروری و کدام غیر ضروری است. معمولاً وسایل غیرضروری را می​توانید به​صورت تکی تهیه کنید و به​مرور زمان اگر نیاز شدید به آن پیدا کردید، یکی دیگر خرید کنید. یکی از مواردی که نیاز نیست در ماه​های اول دوتا از آن تهیه کنید، تخت خواب است. نوزادان معمولاً با خوابیدن کنار یکدیگر احساس راحتی بیشتری می​کنند و شما می​توانید در ابتدا یک تخت خواب برای آن​ها بخرید و بعد از شش ماه، مجدداً یک تخت خواب دیگر برای آن​​ها تهیه کنید.

نوزادان معمولاً با خوابیدن کنار یکدیگر احساس راحتی بیشتری می​کنند و شما می​توانید در ابتدا یک تخت خواب برای آن​ها بخرید.

همچنین وسایلی مثل گهواره یا ننو را نیز می​توانید ابتدا تکی بخرید، امتحان کنید و اگر متوجه شدید نیاز شدید به آن دارید، می​توانید یکی دیگر نیز بخرید. همچنین اصلاً نیاز نیست کمد و دراور را به​ صورت جفتی خرید کنید، بلکه یک کمد بزرگ و جادار انتخاب کنید و تا خردسالی کودکانتان از آن استفاده کنید.در چنین مواقعی افراد فامیل، دوستان و آشنایان شما را درک می​کنند و هر کمکی از دستشان برمیاید، برای شما انجام می​دهند. شما می​توانید وسایلی مثل کریر، صندلی ماشین یا کالسکه را از آن​ها قرض بگیرید و یا حتی به​صورت دست​دوم خریداری کنید. در چنین مواردی با تعویض روکش این وسایل، آن​ها کاملاً نو خواهند شد و در آن چند ماهی که شما به آن نیاز دارید، برای شما کاربردی خواهند بود.

لیست وسایل سیسمونی دوقلوها

به​ طور کلی ما 6 دسته​بندی هنگام خرید سیسمونی برای دوقلوها داریم. تقریباً هر 6 دسته​بندی لازم هستند، اما ضروری نیستند و شما می​توانید متناسب با نیازتان، خرید آن​ها را کمی به تاخیر بیندازید

لباس نوزاد

وسایل غذا دادن به کودک

لوازم وسایل بهداشتی نوزاد و کودک

لوازم اتاق کودک

لوازم حمل​و نقل نوزاد

لوازم بازی و سرگرمی کودک

مواردی مثل لباس، تغذیه و وسایل بهداشتی، جزو اصلی​ترین لوازم مورد نیاز سیسمونی برای دوقلوها هستند و شما باید در ماه​های ابتدایی بارداری​تان اقدام به خرید آن​ها کنید

حتماً هنگام خرید اولویت​ های تان را بررسی کنید و سپس پا به فروشگاه ​بگذارید. مواردی مثل لباس، تغذیه و وسایل بهداشتی، جزو اصلی ​ترین لوازم مورد نیاز برای خرید سیسمونی هستند و شما باید در ماه​های ابتدایی بارداری​تان اقدام به خرید آنها کنید، چرا که احتمال زایمان زودرس در بارداری​های دوقلو بسیار زیاد است و هر چقدر خرید​هایتان را به ماه​های آخر موکول نکنید، بهتر خواهد بود.

لوازم اتاق خواب، حمل ​ونقل و اسباب​ بازی ها را در ماه​های آخر و یا حتی پس از زایمان نیز می​توانید خرید کنید. همچنین برای خرید این وسایل، الزامی به حضور مادر نیست و همین که رنگ و طرح وسایل را دوست داشته باشد، کافی است. برای ساده​تر​کردن فرآیند خرید، شما می​توانید تمام وسایلتان را به​صورت اینترنتی سفارش دهید و در وقت و هزینه​ های خود صرفه​ جویی کنید.

بهتراست خرید سیسمونی برای دوقلوها را از جایی تهیه کنید که صفر تا صد سیسمونی را داشته باشد و شما در آن شرایط نخواهید به چند مغازه بروید ،یکی از بهترین گزینه ها برای تهیه سیسمونی خرید اینترنتی است شما می توانید هر وسیله ای که نیاز دارید را از سایت ما با پایین ترین قیمت تهیه کنید   

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *